21.11.2017

Suuhingamine võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme

November on hammaste tervise kuu, kus on fookuses vähetuntud, kuid väga levinud probleem – suuhingamine. Suuhingamisega kaasnevad olulised muutused lõualuude ja –lihaste arengus, tuues kaasa tõsiseid hammaste ja suutervisega seonduvaid kui ka teisi terviseprobleeme. Suuhingamise tekke põhjused on muuhulgas laialtlevinud pikaajaline või allergiline nohu, suurenenud adenoidid või suulaemandlid. Näiliselt süütu probleemi tagajärjena esinevad  lastel väsimusest ja hapnikupuudusest tihti käitumis- ja mäluhäired,  keskendumisraskused ning üle- või alakaalulisus. Täiskasvanutel võivad halvemal juhul pikas perspektiivis areneda välja ka ajukahjustus või ohtlikud südame- ja veresoonkonnahaigused.

Hea Une Keskuse spetsialistide seisukohtadest ja sõnavõttudest suuhingamise kohta saab lugeda järgnevatest artiklitest:

Arstid: suuhingamine võib lapsele kaasa tuua käitumis- ja mäluhäired

SUUHINGAMINE: vähetuntud häda, mis võib viia tõsiste terviseprobleemideni

November on hammaste tervise kuu: fookuses on vähetuntud, kuid väga levinud probleem — suuhingamine.

Levinud, ent vähetuntud suuhingamine

Arst hoiatab: suu kaudu hingamine võib kaasa tuua väga tõsiseid terviseprobleeme!

Pidevalt suu kaudu hingav laps vajab spetsialistide kiiret sekkumist

Spetsialist selgitab: kuidas suuhingamise harjumusest lahti saada?

09.09.2022

Unenõustaja hoiatab: nutiseadmega une jälgimisest võib välja kujuneda unehäire

Nutikellad on väärt abimehed, millega oma unemuutustel silma peal hoida. Samas tasub aga jälgida, et une monitoorimisest ei areneks välja ortosomnia – ebatervislik kinnisidee ideaalse une saavutamiseks. Mida ortosomnia...
Loe edasi
04.08.2022

Vastuvõttu alustab Marii Haak

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, unenõustaja Marii Haak. Tema juurde on oodatud vastuvõtule kõik täiskasvanud, kellel on mured une ja ärevusega, probleemid suhetes, depressioon
Loe edasi
08.07.2022

Vastuvõttu alustab Inna Grišakova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, pereterapeut Inna Grišakova, kelle vastuvõttudele on oodatud eesti- ja venekeelsed inimesed (lapsed, noorukid, täiskasvanud) nii paari- ja pereteraapiasse kui ka individuaalsesse psühhoteraapiasse.
Loe edasi
10.06.2022

Vastuvõttu alustab Natalja Mizerova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog ja toitumisterapeut Natalja Mizerova, kes tegeleb nii individuaalse kui ka paarinõustamisega ning toitumisteraapiaga.
Loe edasi