25.09.2017

Mida teha, kui uni kuidagi tulla ei taha?

Kehva unega on keerulistel eluperioodidel kokku puutunud suurem hulk inimesi. Mõnikord laheneb mure iseenesest, kuid võib süveneda ning vajada arsti ja võib-olla ka unerohtusid. Viimaseid tuleb aga tarvitada vastutustundlikult ja võimalikult harva, sest liialdamine võib viia ravimisõltuvuseni, hoiatab Hea Une Keskuse psühhiaater-unearst Juhan Kaldre.

Delfis ilmunud artiklit saad täismahus lugeda siit.

11.12.2017

Peamised unetuse põhjused ja kuidas olukorda leevendada

Unetuse all kannatava inimese olukord on väga keeruline. Unetusel ei ole ühte ainsat ja selget põhjust. Põhjused võivad olla seotud magama minemise ajaga, reisimisega, graafikutega tööl jne.
Loe edasi
04.12.2017

Kui tähtis on REM-uni organismi õige toimimise jaoks?

Väsimusest probleemideta välja puhkamine on üks hea tervise olulisimaid alustalasid. Ent sageli ei ole võimalik piisaval määral puhata ja erinevad unehäired on tänapäeval väga levinud.
Loe edasi
24.11.2017

Eakaid oodatakse laupäeval Tartus unetuse teemalisele infopäevale

Eesti Arstiteadus Üliõpilaste Seltsi eestvedamisel toimub sel laupäeval Eakate Päev. Sel aastal keskendutakse paljusid eakaid vaevavale probleemile – unetusele.
Loe edasi
22.11.2017

Pikaaegne suuhingamine paistab kehast välja

Pikaaegne suuhingamine on tõsine probleem, mis vajab kiiret sekkumist, et vältida olulisi suu – ja teisi terviseprobleeme. Muu hulgas rikub see inimese hambad.
Loe edasi