24.05.2017

Saade “Hommik Anuga” lahkas unehäirete teemat

Pidev väsimus võib viidata une- või hingamishäiretele ja nõuab kindlasti tähelepanu. Meie peaarst dr Heisl Vaher käis koos teadlase Marek Strandbergiga unest ja sellega seotud probleemidest rääkimas saates “Hommik Anuga”. Millest täpsemalt räägiti, saad vaata siit.

 

27.07.2017

Öine higistamine – arvatust sagedasem probleem

Öine higistamine on nii meestel kui naistel üpris sageli esinev probleem, millel võib aga olla kümneid erinevaid põhjuseid. Ilma arsti konsultatsioonile tulemata ja inimese üldist tervislikku seisundit hindamata on...
Loe edasi
21.07.2017

Uneapnoe ravi meetodid ja kuidas haigust ära tunda

Uneapnoe näol on tegemist magamise ajal aset leidva hingamiskatkestusega. Haiguse ladinakeelne nimi apnoe obstructiva viitab hingamatusele ja uneapnoed iseloomustabki peamiselt just une ajal tekkiv hingamiskatkestus.
Loe edasi
26.06.2017

Unetus ja unetuse ravi – mida sellega seoses silmas pidada?

Unetus või unehäired ei ole midagi haruldast ja mingis eluetapis esineb väga paljudel inimestel vähemalt lühiajalisi unehäireid. Õnneks suudab tänapäevane unetuse ravi aga iga unehäirete all kannatava inimese elu...
Loe edasi
16.06.2017

Norskamine võib olla märk tõsisest tervisehäirest

Norskamine kui unehäire mõjutab nii selle käes kannatavat inimest ennast kui ka tema lähedasi. Üks levinumaid norskamisega kaasnevaid haigusi on krooniline uneapnoe.
Loe edasi