02.08.2016

Apnoe – tervise salakaval laastaja

Apnoe ehk unelämbus-tõbi on sagedasim uneaegne hingamis-häire, mis väljendub magades tekkivate hingamis-pausidena. Kui need kestavad kauem kui 10 sekundit ning neid on sagedamini kui 5 hoogu tunnis, peetakse seda uneapnoeks. Hingamispausidest ülesaamiseks magab inimene rahutult ning ärkab tihti, mõnikord lausa sadu kordi öö jooksul. Seepärast on ka unekvaliteet väga vilets ja see väljendub päevases väsimuses.

Unimedi unekeskuse peaarst Heisl Vaher ütleb, et esimene sümptom, mille korral võib kahtlustada uneapnoed, on norskamine. Norskajat ennast see ei häiri, küll aga kurdavad pereliikmed, kes ei saa kõva norina pärast magada. Samas rõhutab Vaher, et apnoe võib kulgeda ka ilma tüüpilise norskamiseta ning pealiskaudsel kuulamisel polegi aru saada, et magaja ärkab öö jooksul hingamis-pauside tõttu kümneid või sadu kordi.

Täispikk lugu uneapnoest ilmus augustikuu Tervis Plussis.

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi