23.03.2020

Eriolukorras on rutiini seadmine väga oluline!

Rutiinid on meie isiklike harjumuste kogumid. Eriolukorras on varasemad sisseseatud elurutiinid justkui peapeale pööratud. Meie igapäevased rutiinsed tegevused on aga vundamendiks meie füüsilise ja vaimse tervise eest hoolitsemisel. Eriti praegu tuleb seda vundamenti püüda hoida ja korrastada.

Võta hetk, et mõelda ja panna kirja uued realistlikud ja kohased rutiinid, mis Sind muutunud olukorras toetavad ja aktiivsena hoiavad. Aktiivne saab olla mitut moodi. Lähtu vähemalt kolmest erinevast aktiivsuse liigist ja püüa viia need omavahel tasakaalu. Samuti saab panna nädalaplaanis kirja, kuidas neid aktiivsusliike pereliikmete vahel ühildada.

Sotsiaalne aktiivsus: hoia ja loo suhteid (helista, kirjuta perele, sõpradele töö- või koolikaaslastele).

Füüsiline aktiivsus: käi jalutamas, võimle kodus või korista.

Vaimne aktiivsus: loe raamatut, kuula muusikat, meisterda midagi, tee midagi mõnusat, midagi, mis tõstab sinu väärtustunnet. Ka süvenemistunnid koduõppes või kodukontoris võivad siia alla liigituda.
Samuti pane tähele, kuidas mõned tegevused liigituvad korraga mitme aktiivsustüübi alla. Näiteks saab kodukontroris töötamine olla nii sotsiaalne kui vaimne tegevus.

Rutiini järgimine annab ennustatavuse, kindlad tegevused toovad meile oodatavaid vaimseid ja füüsilisi tagajärgi. Näiteks tean ma, et õues käimine annab mulle värske tunde. Aktiivsusrutiini sisseseadmine annab meile turvatunnet ja hoiab meie vaimset ja füüsilist tervist!

Päeviku saad alla laadida SIIT

 

 

 

Päevikut kasutama hakates ole endaga leebe ning püüa seada just antud hetkel võimetekohaseid eesmärke. Nii saad pakkuda endale igapäevaselt väikseid eduelamusi. Head päeviku kasutamist!

Psühholoog Liis Teesaar

06.05.2020

Vastuvõttude taastamine

Alates 18. maist alustame järk-järgult plaaniliste vastuvõttude taastamist. Võtame ootel olevate patsientidega mai kuu jooksul ühendust, et pakkuda neile vastuvõtuks uus aeg.
Loe edasi
21.04.2020

Kaugvastuvõtud

Eriolukorra tõttu ei ole võimalik kliinikus plaanilisi vastuvõtte teha. Vastuvõtud toimuvad ainult kaugnõustamise teel. NB! Hetkeseisuga ei toimu kohapealsed vastuvõtud 17. maini. Meie registratuur vastab hetkel telefonile tööpäeviti...
Loe edasi
15.04.2020

Podcastis „Mõttekoht“ oli külas psühholoog Liis Teesaar

Mis vahe on üksildusel ja üksindusel, kuidas need võivad mõjutada meie tervist ning kuidas nendega toime tulla?
Loe edasi
13.04.2020

Kuidas ebakindlas olukorras mure ja ärevusega paremini toime tulla?

On teada, et muretsemist tekitavad ebamäärased, uudsed ja ennustamatud olukorrad. Kuna praegune olukord maailmas vastab kõigile antud omadustele, on normaalne, et inimeste üldine ärevustase on hetkel tõusnud.
Loe edasi