23.03.2020

Eriolukorras on rutiini seadmine väga oluline!

Rutiinid on meie isiklike harjumuste kogumid. Eriolukorras on varasemad sisseseatud elurutiinid justkui peapeale pööratud. Meie igapäevased rutiinsed tegevused on aga vundamendiks meie füüsilise ja vaimse tervise eest hoolitsemisel. Eriti praegu tuleb seda vundamenti püüda hoida ja korrastada.

Võta hetk, et mõelda ja panna kirja uued realistlikud ja kohased rutiinid, mis Sind muutunud olukorras toetavad ja aktiivsena hoiavad. Aktiivne saab olla mitut moodi. Lähtu vähemalt kolmest erinevast aktiivsuse liigist ja püüa viia need omavahel tasakaalu. Samuti saab panna nädalaplaanis kirja, kuidas neid aktiivsusliike pereliikmete vahel ühildada.

Sotsiaalne aktiivsus: hoia ja loo suhteid (helista, kirjuta perele, sõpradele töö- või koolikaaslastele).

Füüsiline aktiivsus: käi jalutamas, võimle kodus või korista.

Vaimne aktiivsus: loe raamatut, kuula muusikat, meisterda midagi, tee midagi mõnusat, midagi, mis tõstab sinu väärtustunnet. Ka süvenemistunnid koduõppes või kodukontoris võivad siia alla liigituda.
Samuti pane tähele, kuidas mõned tegevused liigituvad korraga mitme aktiivsustüübi alla. Näiteks saab kodukontroris töötamine olla nii sotsiaalne kui vaimne tegevus.

Rutiini järgimine annab ennustatavuse, kindlad tegevused toovad meile oodatavaid vaimseid ja füüsilisi tagajärgi. Näiteks tean ma, et õues käimine annab mulle värske tunde. Aktiivsusrutiini sisseseadmine annab meile turvatunnet ja hoiab meie vaimset ja füüsilist tervist!

Päeviku saad alla laadida SIIT

 

 

 

Päevikut kasutama hakates ole endaga leebe ning püüa seada just antud hetkel võimetekohaseid eesmärke. Nii saad pakkuda endale igapäevaselt väikseid eduelamusi. Head päeviku kasutamist!

Psühholoog Liis Teesaar

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi