22.11.2017

Lapse rahutu uni viitas tõsisele terviseprobleemile

Suuhingamisel võib olla mitmeid põhjuseid nagu pidev nohu ja ninakinnisus, suurenenud adenoidid või kurgulaemandlid, kuid suuhingamisele võib viidata ka näiteks lapse rahutu uni.

Suuhingamine on kompleksne probleem, mis võib tekkida erinevate näiliselt võrdlemisi ohutute ja levinud vaevuste koosmõjul. Teisalt tekitab suuhingamine ka hulga suu- ja laiemalt terviseprobleeme, nagu näiteks vale hambumus, kaaries, halb rüht, näokolju deformeerumine, mille lahendamiseks on tarvis hulga ekspertide abi ortodondist müofunktsionaalse terapeudini.

Hea Une Keskuse müofunktsionaalse terapeudi Andres Kösteri sõnul meenub talle üks hiljutine lapseea suuhingamise juhtum, kus vanemad pöördusid seoses 5-aastase poisiga, kes põdes tihti külmetushaigusi, ema sõnul magades nohises, norskas ning lapse uni oli rahutu. Loe edasi Delfist.

01.12.2018

Eesti Haigekassa lepingupartner

4 Kliinik (Pea- Ja Kaelakirurgia OÜ) on Eesti Haigekassa lepingupartner neuroloogia, näo- ja lõualuukirurgia, pulmonoloogia ja gastroenteroloogia erialal Harju maakonnas.
Loe edasi
25.05.2018

Privaatsuspoliitika

25. mail jõustub uus isikuandmete kaitse üldmäärus. Sellega seoses uuendasime isikuandmete töötlemise ja säilitamise korda.
Loe edasi
11.12.2017

Peamised unetuse põhjused ja kuidas olukorda leevendada

Unetuse all kannatava inimese olukord on väga keeruline. Unetusel ei ole ühte ainsat ja selget põhjust. Põhjused võivad olla seotud magama minemise ajaga, reisimisega, graafikutega tööl jne.
Loe edasi
04.12.2017

Kui tähtis on REM-uni organismi õige toimimise jaoks?

Väsimusest probleemideta välja puhkamine on üks hea tervise olulisimaid alustalasid. Ent sageli ei ole võimalik piisaval määral puhata ja erinevad unehäired on tänapäeval väga levinud.
Loe edasi