03.12.2015

Lapse une areng

Unele tüüpilist aktiivsust on leitud juba 4- 6 kuuse loote ajus.

Sünnihetkest alates hakkab vastsündinu kohanema ümbritseva keskkonnaga, et kujuneks välja tervislik ja perele vastuvõetav unerütm. Tavapäraselt kinnistuvad unerütmid ja une regulatsioon esimese kuue elukuu jooksul. Une kinnistumise all mõistetakse rütmi jääda magama teatud kindlate vaheaegade järel. Pikem uneperiood on öösel ning teatud vanuseni vajab laps ka päevast und.

 

Une areng ja häireid normaalse füsioloogilise ja emotsionaalse arengu kontekstis

Lasteaiaealiste puhul sageli esinev ärevus emast – isast lahkumisel võib kaasa tuua vastumeelsust õhtuse magamamineku suhtes. Koolieelikute hirmudega kaasnevad sageli öised hirmud ja –ärkamised. Lapsevanemate tähelepanu uneprobleemidele sõltub oluliselt lapse vanusest. Koolieelikute muredest on vanemad sagedamini teadlikud kui kooliealise lapse unehäiretest. Lapse unehäire tõsidus sõltub tavaliselt sellest millisel määral see segab lapsevanema enda und.

09.09.2022

Unenõustaja hoiatab: nutiseadmega une jälgimisest võib välja kujuneda unehäire

Nutikellad on väärt abimehed, millega oma unemuutustel silma peal hoida. Samas tasub aga jälgida, et une monitoorimisest ei areneks välja ortosomnia – ebatervislik kinnisidee ideaalse une saavutamiseks. Mida ortosomnia...
Loe edasi
04.08.2022

Vastuvõttu alustab Marii Haak

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, unenõustaja Marii Haak. Tema juurde on oodatud vastuvõtule kõik täiskasvanud, kellel on mured une ja ärevusega, probleemid suhetes, depressioon
Loe edasi
08.07.2022

Vastuvõttu alustab Inna Grišakova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, pereterapeut Inna Grišakova, kelle vastuvõttudele on oodatud eesti- ja venekeelsed inimesed (lapsed, noorukid, täiskasvanud) nii paari- ja pereteraapiasse kui ka individuaalsesse psühhoteraapiasse.
Loe edasi
10.06.2022

Vastuvõttu alustab Natalja Mizerova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog ja toitumisterapeut Natalja Mizerova, kes tegeleb nii individuaalse kui ka paarinõustamisega ning toitumisteraapiaga.
Loe edasi