03.12.2015

Lapse une areng

Unele tüüpilist aktiivsust on leitud juba 4- 6 kuuse loote ajus.

Sünnihetkest alates hakkab vastsündinu kohanema ümbritseva keskkonnaga, et kujuneks välja tervislik ja perele vastuvõetav unerütm. Tavapäraselt kinnistuvad unerütmid ja une regulatsioon esimese kuue elukuu jooksul. Une kinnistumise all mõistetakse rütmi jääda magama teatud kindlate vaheaegade järel. Pikem uneperiood on öösel ning teatud vanuseni vajab laps ka päevast und.

 

Une areng ja häireid normaalse füsioloogilise ja emotsionaalse arengu kontekstis

Lasteaiaealiste puhul sageli esinev ärevus emast – isast lahkumisel võib kaasa tuua vastumeelsust õhtuse magamamineku suhtes. Koolieelikute hirmudega kaasnevad sageli öised hirmud ja –ärkamised. Lapsevanemate tähelepanu uneprobleemidele sõltub oluliselt lapse vanusest. Koolieelikute muredest on vanemad sagedamini teadlikud kui kooliealise lapse unehäiretest. Lapse unehäire tõsidus sõltub tavaliselt sellest millisel määral see segab lapsevanema enda und.

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi