01.02.2017

Napp uni viib lapse tervise

Uni on magusam kui mesi. Ent mõnikord ei pruugi lapse uneharjumused sugugi nii magusad olla. Beebi ei saa päeva ja öö vaheldumist kuidagi selgeks, mudilased ärkavad mitu korda öö jooksul ja teismelised istuvad hilisõhtuni helendava ekraani ees…

Üha rohkem uuringuid näitab, et unepuudus ei mõjuta mitte ainult aju, vaid tekitab muutusi ka ainevahetuses, mis võivad kaasa aidata ülekaalulisuse, insuliiniresistentsuse, diabeedi ja südame-veresoonkonnahaiguste tekkele.

Kui laps ei maga piisavalt, võib tal tekkida probleeme käitumise, tähelepanu, õppimise ja mäluga. Unepuudus suurendab sageli hüperaktiivsust ja impulsiivsust. Paraku on tänapäeval häiritud iga neljanda täiskasvanu ja iga teise lapse uni.

Täispikk lugu ilmus veebruarikuu Eesti Naises, mille digiversioon on olemas siin: digi.eestinaine.ee

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi