12.01.2017

Norskamine – kas vaid tüütu harjumus või viide tõsisele haigusele?

Norskamine on väga levinud mure – 40 protsenti täiskasvanutest ja iga kümnes laps norskavad aeg-ajalt. Pealtnäha võib probleem tunduda lihtne, kuid tegelikult mõjutab öine norin lähisuhteid olulisel määral ning võib viidata ka tõsistele tervisehädadele.

Norskamine on neelu lõdva limaskesta vibreerimine. Norskamise heli tekitab ajus ärritusi, mistõttu magaj a uni ei ole täisväärtuslik. Päeval on halvasti magav inimene hajevil ja unine, mis omakorda toob kaasa hulga probleeme igapäevaeluga hakkama saamisel. Tasapisi räsib kehv väljapuhkamine kogu organismi.

Täispikk lugu avaldati Äripäeva Terviseuudistes 11. jaanuaril 2017. Loo autoriteks on Unimedi KNK-arst ja unearst Heisl Vaher ning Unimedi psühholoog Krista Peet.

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi