17.03.2017

Maailma Une Päev

Täna, 17. märtsil tähistatakse üle maailma Maailma Une Päeva (World Sleep Day), mis on ellu kutsutud, et luua arusaamist unehäirete suurest mõjust ning hea unetervise olulisusest. Maailma Une Päeva korraldab Maailma Unemeditsiini Assotsiatsioon.

Und peetakse iseenesestmõistetavaks. Tegelikult esineb erinevaid unehäireid 45% elanikkonnast, liigse päevase unisuse all kannatab 5% täiskasvanud elanikkonnast. Põhjusteks on ebapiisav uneaeg või sagedased unehäired: unetus, uneapnoe, rahutute jalgade sündroom. Enamik unehäireid on ravitavad, kuid vähem kui kolmandik oluliste unehäirete all kannatavatest inimestest otsivad abi.

Unehäired on oluliseks koormuseks kogu ühiskonnale, kuna diagnoosimata häirete tagajärgede ravi ning töövõimetus on kulukad. Öise une häiretest põhjustatud unisus ja keskendumishäired häirivad auto juhtimist oluliselt sarnaselt alkoholiga. Nii näitavad uuringute tulemused, et 20% liiklusõnnetustest on tingitud autojuhi väsimusest, sellest tingitud reaktsioonivõime halvenemisest, roolis tukastamisest või magamajäämisest. 35% liiklusõnnetustest on tingitud juhi ebapiisavast unest või halva kvaliteediga unest.

Unetutel esineb ka tõsise vigastusega või surmaga lõppenud tööõnnetusi 7 korda tervetest sagedamini. Unehäirete parem diagnoosimine ja ravi saavad aidata vähendada liiklusõnnetuste arvu kolmandiku võrra. Eestis on tuntumaid ja teaduspõhiselt uneraviga tegelevaid asutusi Unimedi Unekeskus.

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi