01.02.2016

Unepäevik

Unega seotud kaebuste detailsemaks analüüsiks palume täita unepäevikut kokkulepitud perioodi vältel.

MIS ON UNEPÄEVIK?

  • kui pöördute unearsti/unespetsialisti juurde, tuleb täita kuni kaks nädalat unepäevikut hetkel olevast unest
  • unepäevikusse märgitakse voodisse mineku ja tõusmise kellaajad
  • päevikusse sobib märkida ka ravimite võtmise ajad, trenni ajad, väsimus ja unisus päevasel ajal

Selle põhjal arvutab unespetsialist unetundide keskmise ja saab koostada uue uneajakava. Öised ärkamised ja üleval olemised palun märkida päevikusse hommikul, mitte öösel. Proovige kella mitte vaadata vaid tunde põhjal ajad päevikusse märkida. Oluline on, et Te õhtul uinumisele ja öösel päeviku täitmisele, ega kella vaatamisele ei keskenduks.

Miks on unepäeviku täitmine oluline?

Uni on tähtis Teie tervisele, turvalisusele ja kõikide tegevuste jaoks. See aeg, mille veedate magades, aitab Teil rohkem elu nautida. Kuidas saate teada, kas saate piisaval hulgal kvaliteetset und ja kas Teie magamisharjumused on tervislikud? Kas näete oma unes teatavat mustrit? Vähemalt ühe, soovitavalt kahe nädala jooksul unepäevikut täites, on Teil võimalik vaadelda oma und ja  oma ärkamisega seotud harjumusi. Saate teada, kuidas olete maganud,  kuidas praegune uni ja unega seotud tegevused mõjutavad Teie enesetunnet ning igapäevaseid tegevusi. Lisaks on Teil väga hea võimalus näha, kuidas päevased tegevused mõjutavad õhtust uinumist ja ööund.

Kuidas unepäevikut täita?

Unepäevikuid on väga erinevaid. Järgneva unepäeviku täitmist lihtsustavad tingmärgid: täistund on joone kohal; iga ruut on üks tund;  magatud tunnid –  värvige ruudud ära;  ärkvel – jätke ruut valgeks; (nool alla) pikali heitmine;  (nool üles)  – voodist üles tõusmine;   ….-  ravimi võtmise aeg;    —– –  väsimus.

 

Laadi alla unepäevik

09.09.2022

Unenõustaja hoiatab: nutiseadmega une jälgimisest võib välja kujuneda unehäire

Nutikellad on väärt abimehed, millega oma unemuutustel silma peal hoida. Samas tasub aga jälgida, et une monitoorimisest ei areneks välja ortosomnia – ebatervislik kinnisidee ideaalse une saavutamiseks. Mida ortosomnia...
Loe edasi
04.08.2022

Vastuvõttu alustab Marii Haak

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, unenõustaja Marii Haak. Tema juurde on oodatud vastuvõtule kõik täiskasvanud, kellel on mured une ja ärevusega, probleemid suhetes, depressioon
Loe edasi
08.07.2022

Vastuvõttu alustab Inna Grišakova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, pereterapeut Inna Grišakova, kelle vastuvõttudele on oodatud eesti- ja venekeelsed inimesed (lapsed, noorukid, täiskasvanud) nii paari- ja pereteraapiasse kui ka individuaalsesse psühhoteraapiasse.
Loe edasi
10.06.2022

Vastuvõttu alustab Natalja Mizerova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog ja toitumisterapeut Natalja Mizerova, kes tegeleb nii individuaalse kui ka paarinõustamisega ning toitumisteraapiaga.
Loe edasi