01.02.2016

Unepäevik

Unega seotud kaebuste detailsemaks analüüsiks palume täita unepäevikut kokkulepitud perioodi vältel.

MIS ON UNEPÄEVIK?

  • kui pöördute unearsti/unespetsialisti juurde, tuleb täita kuni kaks nädalat unepäevikut hetkel olevast unest
  • unepäevikusse märgitakse voodisse mineku ja tõusmise kellaajad
  • päevikusse sobib märkida ka ravimite võtmise ajad, trenni ajad, väsimus ja unisus päevasel ajal

Selle põhjal arvutab unespetsialist unetundide keskmise ja saab koostada uue uneajakava. Öised ärkamised ja üleval olemised palun märkida päevikusse hommikul, mitte öösel. Proovige kella mitte vaadata vaid tunde põhjal ajad päevikusse märkida. Oluline on, et Te õhtul uinumisele ja öösel päeviku täitmisele, ega kella vaatamisele ei keskenduks.

Miks on unepäeviku täitmine oluline?

Uni on tähtis Teie tervisele, turvalisusele ja kõikide tegevuste jaoks. See aeg, mille veedate magades, aitab Teil rohkem elu nautida. Kuidas saate teada, kas saate piisaval hulgal kvaliteetset und ja kas Teie magamisharjumused on tervislikud? Kas näete oma unes teatavat mustrit? Vähemalt ühe, soovitavalt kahe nädala jooksul unepäevikut täites, on Teil võimalik vaadelda oma und ja  oma ärkamisega seotud harjumusi. Saate teada, kuidas olete maganud,  kuidas praegune uni ja unega seotud tegevused mõjutavad Teie enesetunnet ning igapäevaseid tegevusi. Lisaks on Teil väga hea võimalus näha, kuidas päevased tegevused mõjutavad õhtust uinumist ja ööund.

Kuidas unepäevikut täita?

Unepäevikuid on väga erinevaid. Järgneva unepäeviku täitmist lihtsustavad tingmärgid: täistund on joone kohal; iga ruut on üks tund;  magatud tunnid –  värvige ruudud ära;  ärkvel – jätke ruut valgeks; (nool alla) pikali heitmine;  (nool üles)  – voodist üles tõusmine;   ….-  ravimi võtmise aeg;    —– –  väsimus.

 

Laadi alla unepäevik

15.03.2019

HEAD RAHVUSVAHELIST UNEPÄEVA!

Maailma uneorganisatsioon tähistab 15. märtsil Maailma Une Päeva. 2019. aasta märklauseks on valitud “Terve uni, terve vananemine”. Maailma uneorganisatsioon on välja töötanud kümme soovitust lastele ja täiskasvanutele magamiseks. Loe...
Loe edasi
11.02.2019

Tule tööle!

Ootame oma meeskonnaga liituma uusi inimesi. Loe tööpakkumiste kohta lähemalt siit...
Loe edasi
15.12.2018

Eesti Haigekassa lepingupartner

4 Kliinik (Pea- Ja Kaelakirurgia OÜ) on Eesti Haigekassa lepingupartner neuroloogia, näo- ja lõualuukirurgia, pulmonoloogia ja gastroenteroloogia erialal Harju maakonnas.
Loe edasi
12.12.2018

Kene Vernik Kanal 2 saates “Hommik”

"Hommikul" oli külas unenõustaja, psühholoog Kene Vernik, kes rääkis laste ja noorukite unehäiretest.
Loe edasi