03.12.2015

Uni – kolmas kuni viies eluaasta

Üldine uneaeg selles vanuses on 9-11 tundi. Lasteaialapsed teevad päeval ühe ligikaudu kahe tunnise uinaku. Osad selles vanuses lapsed vajavad päevaseid uinakuid vaid üle paari päeva.

 

Und mõjutavad tegurid, areng ja soovitused

Vastuseis magaminekule on selles eagrupis kõige tüüpilisem probleem. Laste oskus end väljendada ning vanematega manipuleerida järjest paraneb. Laps on vastuvõtlik positiivsele tagasisidele sobiliku käitumise eest. Tähelepanu ja fantaasia areng soosib endiselt öiste hirmude teket. Selles vanuses on kohane harjutada õhtust ettelugemist kui osa magamamineku rituaalist. Koolieelikutel peab olema regulaarne magamamineku ja ärkamise aeg, et kohanduda paremini lastekollektiivi päevakavaga. Paljudel lastel tekib kella 7-8 paiku “energiasööst”. See ei tohi liialt pikaks venida ega häirida magaminekuga seotud rituaalide algust.

Tüüpilisemad uneproblemid

3-5 aastaselt esmakordselt tekkivatel uneprobleemidel on kalduvus muutuda püsivaks. Unehäirete ja päevaste käitumishäirete vahel on tihe seos. Mähkmeid veel kandvatel lastel esineb sagedamini ka uneprobleeme. Kui magamaminekuga seonduvaid traditsioone ei ole seni kujundatud, siis võib nüüd nende sisseviimine osutuda keerukaks.

25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi
12.05.2022

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
Loe edasi
02.03.2022

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
Loe edasi