Üldine uneaeg selles vanuses on 9-11 tundi. Lasteaialapsed teevad päeval ühe ligikaudu kahe tunnise uinaku. Osad selles vanuses lapsed vajavad päevaseid uinakuid vaid üle paari päeva.
Und mõjutavad tegurid, areng ja soovitused
Vastuseis magaminekule on selles eagrupis kõige tüüpilisem probleem. Laste oskus end väljendada ning vanematega manipuleerida järjest paraneb. Laps on vastuvõtlik positiivsele tagasisidele sobiliku käitumise eest. Tähelepanu ja fantaasia areng soosib endiselt öiste hirmude teket. Selles vanuses on kohane harjutada õhtust ettelugemist kui osa magamamineku rituaalist. Koolieelikutel peab olema regulaarne magamamineku ja ärkamise aeg, et kohanduda paremini lastekollektiivi päevakavaga. Paljudel lastel tekib kella 7-8 paiku “energiasööst”. See ei tohi liialt pikaks venida ega häirida magaminekuga seotud rituaalide algust.
Tüüpilisemad uneproblemid
3-5 aastaselt esmakordselt tekkivatel uneprobleemidel on kalduvus muutuda püsivaks. Unehäirete ja päevaste käitumishäirete vahel on tihe seos. Mähkmeid veel kandvatel lastel esineb sagedamini ka uneprobleeme. Kui magamaminekuga seonduvaid traditsioone ei ole seni kujundatud, siis võib nüüd nende sisseviimine osutuda keerukaks.