Kirurgiline ravi

Tallinna 4 Kliinikus asub operatsiooniosakond, kus viiakse läbi operatsioone nii lokaal- kui üldanesteesias. Operatsiooniosakonnas teostatakse kõrva-nina-kurgukirurgia (adenoidid, kurgumandlid jms), näo- ja lõualuukirurgia, käekirurgia, pea- ja kaelakirurgia operatsioone ja ka uneapnoe kirurgilist ravi.

Uneapnoe kirurgilise ravi aluseks on uneaegse hingamistakistuse põhjuse avastamine ja selle lahendamine. Uneapnoe on haigus, mille ravi vajab erinevate spetsialistide koostööd – meie kliinikute raames on loodud selleks unikaalne töögrupp.

 

DISE – ravimindutseeritud uneaaegne endoskoopia

Kui haige kliiniline vaatlus ja röntgeniuuringud ei ole andnud lõplikke vastuseid, võib olla vajalik uneaegne hingamisteede endoskoopiline uuring DISE (drug induced sleep endoscopy). DISE käigus viiakse patsient pindmisse narkoosi, arst vaatleb peenikese endoskoobi abil hingamisteid ja teeb kindlaks hingamistakistuse paiknemise. Enamjaolt on uneapnoe kompleksne probleem ja võib vajada erinevaid operatsioone.

 

Pehme suulae- ja neeluplastika

Protseduur viiakse läbi üldanesteesias. Selle käigus eemaldatakse kurgumandlid ja vähendatakse pehmesuulae mahtu nii, et hingamisteed pehmesuulae tasandil ei sulguks. Samal ajal püütakse võimalikult palju säilitada pehmesuulae funktsiooni.

 

Keelepära mahu vähendamine ja keeleluu asendi korrigeerimine

Kui hingamistakistust põhjustab keelepära uneaegne tahavajumine, võib teatud juhtudel osutuda vajalikuks keelepärataguse ruumi kirurgiline suurendamine. Üks võimalus on keelepära mahu vähendamine COBLATION RFQ plasmakauteri abil. Teine võimalus on keeleluu ettetoomine ja fikseerimine.

 

Lõualuude asendi korrigeerimine

Lõualuude kaasasündinud arenguanomaaliate puhul võib neeluruum jääda väga väikeseks ja seega põhjustada suuri uneaegseid hingamishäired. Sellisel juhul on väga efektiivne lõualuude asendi korrigeerimine, vajadusel kas ühe või mõlema lõualuu ulatuses.

Registreeri vastuvõtuaeg