Norskamiskape

Norskamiskape Narval CC

Narval CC on kliiniliselt tõestatud uneapnoe raviks mõeldud suusisene seade, mis valmistatakse individuaalselt Teie jaoks ja seda kasutatakse magades. Seade koosneb üla- ja alalõualuu hambakaare kapest ja neid ühendavast liidesest.  Kape eesmärk on hoida alalõuga eespoolses asendis, et neelupiirkond oleks avatum õhu liikumiseks, nii väheneb vôimalus norskamise tekkeks.

 

Milliste probleemidega ja näidustustega Narval kapest abi on?

Narval kape kasutamine on soovitav kui uneajal esineb norskamisepisoode või puhkeseisundist tulenevat neeluava ahenemist. Uneuuringu tulemusel määratud uneapnoe indeksist lähtuvalt saab kasutada Narval kapet esmase, teisese või abistava ravivõimalusena.
Uuringud on tõestanud, et seadme kasutamine võimaldab 89% patsientidel valjust norksamisest vabaneda ja vähendab märkimisväärselt obstruktiivse uneapnoe sümptomeid ning parandab elukvaliteeti.

Vastuvõtu teekond:

  • Esmalt tuleb pöörduda kõrva-nina-kurguarsti, pulmonoloogi või unespetsialisti konsultatsioonile, kes hindab Teie seisundit.
  • Läbitakse uneuuring. Kui uneuuringust selgub, et kape võiks olla sobiv ravivõimalus, siis suunatakse Teid edasi unekape konsultatsioonile.
  • Kape konsultatsioon, et selgitada Narval kape kasutamise võimalikkust lähtuvalt hammaskonna ja alalõualiigese seisundist. Enne kape valmistamist peavad hambad olema ravitud ja igemed korras. Kui kõik on hammaskonnas hästi, siis võetakse jäljend. Kape valmib tavaliselt paari nädalaga.
  • Kui kapet on kasutatud u. 3 kuud, siis on soovitav teha korduv uneuuring, et hinnata ravitõhusust.

 

Narval CC

Narval CC väljaarendaja ja tootja on ResMed, kes on maailma juhtiv tehnoloogilisi meditsiiniseadmeid valmistav ettevõte ja innovaator uneaegsete hingamishäirete ravis.

Kasutatud allikas: ResMed.com

Registreeri vastuvõtuaeg