Unenõustaja vastuvõtt

 

Unenõustaja vastuvõtule võivad pöörduda kõik inimesed, kellel on uni häiritud. Unenõustaja aitab toime tulla unehäire ja sellest tingitud probleemidega.

Unenõustaja viib läbi vestluse ja tutvub patsiendi kaebuste, hoiakute ja uneharjumustega ning palub täita unehäirete kohta käivad küsimustikud. Vajadusel suunab unenõustaja edasi uneuuringutele või mõne teiste spetsialisti vastuvõtule. Unenõustaja koostab individuaalse une ajakava ja räägib põhjalikult unehügieenist. 

Parima ravitulemuse saavutamiseks võib patsiendil olla vaja nii kodus kui ka keskuses küsimustikke, unepäevikut ja raviülesandeid täita. Enamasti vahelduvadki kodused harjutuste plokid toetavate ja täiendavate kohtumistega.

Visiidile tulles võiks olla valmistunud selleks, et unenõustajal on vaja täpsustada unega seotud harjumusi (näiteks esitatakse küsimusi magamamineku ja ärkamise kellaaegade, öiste ärkamiste ning mitmete teiste unekäitumiste kohta). Sümptomite ulatuse ja sügavuse täpsustamiseks võib arst paluda patsiendil kodus või keskuses küsimustikke ja unepäevikut täita.

Vastuvõtule ootavad unenõustajad Marii Haak ja Lagle Reinup.

Vastuvõtule saate broneerida digiregistratuuris või võtke meiega ühendust telefoni või meili teel.

Registreeri vastuvõtuaeg